FAQ

JustSend to profesjonalne online'owe narzędzie marketingowe służące do masowego wysyłania i kontaktu za pomocą wiadomości tesktowych (SMS). Jest znakomitym narzędzie komunikacji i promocji mobilnej.
Prowadzisz sklep internetowy, restauracje, zakład fryzjerski, salon samochodowy? Korzystając z JustSend w prosty sposób dotrzesz z spersonalizowaną ofertą do swoich klientów, którzy zostawili numer telefonu realizując zamównienie. Dotrzyj do nich z atrakcyjną spersonalizowaną ofertą wyślij kod rabatowy, informacje o promocji lub zaproś na spotkanie. Wykorzystaj potencjał komunikacji SMS w obsłudze klienta - czyniąc ją prostą i efektywną. Wysyłaj SMSem potwierdzenie realizacji zamównienia, potwierdzenie odbioru przesyłki czy też umówiaj wizyty, zautomatyzuj wybrany proces korzystając z Just Send API Jeżeli masz pomysł i potrzebujesz pomocy w realizacji? Skontaktuj się z nami za pomocą formularza i pomożemy Ci w doborze rozwiązania.
W celu rozpoczęcia wysyłki SMS za pomocą usługi Just Send wystarczy się zarejestrować. Aby utworzyć konto wystarczy tylko podać adres email oraz hasło. Na podany adres e-mail zostanie wysłana wiadomość z linkiem aktywacyjnym dla konta. Po jego aktywowaniu wysyłka SMS jest dostępna.
Nie. W żądnym przypadku nie wymagamy wysyłania określnonej liczby sms
Zasady korzystanaia z platformy mobilnej JustSend umieszczone są w regulaminie.
Basic: 0,07 PLN netto, Dynamic: 0,09 PLN netto, Unique: 0,08 PLN netto, Voice: 0,08 PLN netto, Response: 0,09 PLN netto .
Jednoczęściowa wiadomość SMS może składać się maksymalnie z 160 znaków lub 70 znaków jeśli z polskimi literami / znakami specjalnymi.

Wieloczęściowa wiadomość SMS składająca się minimum z dwóch części (maksymalnie siedmiu) nie może przekroczyć 1071 znaków bez polskich liter oraz 469 znaków z polskimi literami, która liczona jest wg. wzoru:
 1. bez znaków specjalnych: liczba części wiadomości (większa od 1) = ilość znaków / 153;
 2. ze znakami specjalnymi: liczba części wiadomości (większa od 1) = ilość znaków / 67.
Wynik należy zaokrąglić w górę do najbliższej liczby całkowitej.
Oczywiśćie, że NIE!. Jeżeli wiadomości SMS nie zostaną wysłane do jakichkolwiek numerów telefonów z wstawionej/wybranej grupy (np.: z powodu niedostępności) z konta zostanie potrącona kwota tylko i wyłącznie za wysłane i dostarczone wiadomości.
Obecnie dostępnych jest pięć rodzajów wysyłek. Różnią się możliwością personalizacji powiadomień:
 1. BASIC – najtańsza opcja. Wiadomości wysyłane z numerycznego nadpisu (np. numer nadawcy to 4777).
  Koszt SMS to 7 gr. netto niezależnie od ilości wysłanych wiadomości SMS.
 2. UNIQUE – użytkownik otrzymuje wiadomość z jednym z wybranych z listy dostępnych alfanumerycznych nadpisów (np. nadawca: PROMOCJA).
  Koszt wiadowmości to 8 gr. netto.
 3. DYNAMIC – operator platformy może zdefiniować dowolny alfanumeryczny nadpis do 11 znaków (np. nadawca = Sklep X).
  Koszt takiego SMSa to 9 gr. netto.
 4. VOICE – wysyłka z tekstem jako połączenie głosowe na numery komórkowe i stacjonarne.
  Koszt takiego SMSa to 8 gr. netto.
 5. RESPONSE – wysyłka ze zbieraniem odpowiedzi od odbiorców.
  Koszt takiego SMSa to 9 gr. netto.
Nadpis to tekst który wyświetli się odbiorcy wysłanej przez Państwa informacji w polu "nadawca" wysłanej wiadomości SMS.
Grupa to nic innego jak lista numerów. Tworząc dedykowane grupy adresatów możesz o wiele szybciej realizować wysyłki wiadomości. Po prostu wybierasz wcześniej utworzoną grupę i wysyłasz do niej zredagowany komunikat tekstowy. Możesz utworzyć dowolną ilość grup (list). Możesz również edytować i usuwać już utworzone grupy.
Tak, wysyłka zostanie wysłana do wszystkich podanych numerów zarówno tych z grupy jak i tych wpisanych w pole formularza bądź dodanych z pliku.
Zalecamy sprawdzić bazę aby nie numery się nie powtarzały, jednak wysyłka nie zostanie wysłana kilka razy na ten sam numer nawet jeśli przez przypadek znalazł się kilka razy w bazie.
Tak. Aby zintegrować wysyłkę SMS z naszą platformą zapoznaj się z dokumentacją/specyfikacją JustSend API. Znajdziesz tam wszelkie informacje dotyczące metod wysyłki, parametrów i wymagań. Udostępniliśmy także testowy interface API, za pomocą którego możesz sprawdzić jak będzie działała nasza aplikacja.
Aby się wyrejestrować należy napisać maila na adres pomoc@justsend.pl w celu potwierdzenia chęci usunięcia konta. Wiadomość musi być wysłana z maila podanego przy rejestracji do serwisu. W wyjątkowych przypadkach administrator może kontaktować się na podany przy rejetracji numer telefonu w celu dodatkowej weryfikacji zgłoszenia.
@ £ $ ¥ è é ù ì ò Ç Ø ø Å å _ ^ { } \ [ ~ ] | Æ æ ß É ! " # ¤ % & ' ( ) * + , - . / : ; < = > ? 0 1 2 3 4 5 6 7 8 9 A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z a b c d e f g h i j k l m n o p q r s t u v w x y z Ä Ö Ñ Ü § ¿ a – z ä ö ñ ü à oraz spacja liczone są jak 2 znaki.

Ponadto znaki należące do zbioru znaków: '|', '^', '€', '{', '}', '[', ']', '\', '~' zakodowane są na 2 znakach gdzie znaki ^ { } [ ] ~ \ | € oraz enter liczone są jak 2 znaki.